ABD, Çin seçimlerini uyguladığı tarifelerin çoğunu en azından Kasım ayına kadar ertelediğinde Bitcoin yerle bir oldu. Pazar havası kötüleşti ve yen, bugün imzalanan ticaret anlaşmasının Birinci Aşamasının küresel ekonomiye yeterince yardımcı olamayacağı korkusuyla iyileşmek zorunda kaldı. Ayrıca, yönetim Çin’in telekom devi Huawei üzerindeki baskıyı daraltmaya başladı. Konular çok önce Uzman FX’e göz atın sonra yazımızı okumaya devam edin!

ABD-AB ticareti: Avrupa Komisyonu’nun Phil Hogan, müzakerelerin ilk günü bir atılım olmadan sona erdikten sonra Washington’daki ticaret görüşmelerine devam ediyor.

GBP / USD toparlanıp 1,30 seviyesinde toplandı. İngiltere Bankası’nın Michael Saunders – şahin dönüşlü güvercin oldu.  İngiltere daha sonra Aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici Fiyat Endeksi başlığının % 1,5 oranında değişmesi beklendiğini söyledi. Ocak’ta işler biraz değişti.

ABD verileri: ABD Üretici Fiyat Endeksi TÜFE’nin manşette ve çekirdekte % 2.3’e çıkmasından sonra ABD enflasyonu Fed tarafsız politikasını güçlendirmeye başladı.  Yönetim, kilit odasındaki muhabirlerin haberlerini hazırlamak için bilgisayar kullanmasına izin vermemeyi ve yayınlanmayı geciktirmeyi düşündü.

Federal Reserve üyeleri Patrick Harker ve Robert Kaplan 2020’de her iki seçmen de bankanın tarafsız duruşunu tekrar teyit etti.

ABD siyaseti: Meclis Başkanı Nancy Pelosi, Başkan Donald Trump’ın yargılanması için zemin hazırlayan Senato’ya Görevden Alma Makalelerini gönderdi. Onu görevden alma şansları şuan da sürüyor ancak düşük bir olasılık. Demokratik cumhurbaşkanlığı adayları, Iowa’daki toplantıların önünde televizyonda yapılan başka bir tartışmada mücadele ettiler. Eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, öncü olmaya devam ediyor.

İran: ABD ile gerginlikler azalırken, nükleer anlaşmayı imzalayan Avrupalılar, Orta Doğu ulusunu yeniden uygunluğa getirmeye çalışarak yeni yaptırımlar getirecekler.

Kripto para birimleri yükseklerden çekiliyor, Bitcoin yaklaşık 8.600 dolar ve Ethereum 160 doların üstünde. Dash % 30’un üzerinde bir sıçrama ile öne çıkıyor. Uzman FX giriş yaparak piyasalardak dalgalanmaları takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

EuroFX Yeni Giriş Adresi