Blockchain teknolojisi sanal ya da kripto paralar söz konusu olduğunda çok fazla tercih edilmeye başlamış durumdadır. Belirtilen sistem üzerinden mining işlemi yapılarak üretilen alt coin ya da bloklar daha sonrasında yatırımcılar için kazançlı bir veri haline dönüşür. Çin ise bu noktada çalışılan blog zinciri firmalarının %89 oranında artmasının üzerine yeni para birimi için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtmiştir.

Blockchain Nedir?

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Dash gibi birbirinden farklı sanal para birimleri, belirtilen blockchain sistemi kullanılarak açığa çıkarılır. Blockchain madenciliği nasıl yapılır diye merak edenler için ise ASIC ya da son derece gelişmiş bilgisayarlar tarafından gerçekleştiğini belirtmek faydalı olacaktır.

  • Bu aşamada ise madencilerin sabırlı olmaları gerektiği ve alt coinleri detaylıca matematiksel işlemler ile birlikte araştırmaları önem taşır.
  • Sistem içerisinde pow kullanılarak kaydedilen veriler gizli tutulur ve asla açığa çıkarılmaz.
  • Yeni nesil yatırım yöntemlerinden biri olması nedeniyle hem sanal paralar hem de blockchain çok fazla tercih edilmeye başlamıştır.

Blockchain Ne İçin Kullanılır?

Kripto para alternatiflerinin açığa çıkarılması, madenciliğinin yapılması ve aynı zamanda yatırımcılara satılması adına blockchain kullanılır. Dünyanın birbirinden farklı ülkelerinde yaygınlaşmaya başladıktan sonra Çin’de de yatırım şirketleri tarafından talep görür hale gelmiştir.

  • Bu aşamada ise ülkede milli kaynaklı olabilecek bir sanal paranın üretilmesine dair çalışmalar başlamıştır.
  • Belirtilen ülkede blockchain yerine tokenlere daha fazla odaklanıldığı 21 Kasım’da yapılan görüşmeler sonucunda ortaya konulmuştur.
  • Çin Halk Bankası liderliğinde yapılan çalışmalar doğrultusunda ise 28.000 üzerinde blok zinciri işletmesinin olduğu tespit edilmiştir.

Çin Şifreli Para Birimi Mi Oluşturmak İstiyor?

Her geçen gün biraz daha fazla yaygınlaşmaya başlayan blockchain sisteminden etkilenen Çin, şifremi para birimi oluşturarak böylelikle gelişim göstermek istediğini vurgulamıştır. Böylelikle ekonomik ya da yatırımsal anlamda da güçlenmek isteyen ülke, şimdiden çalışmalara başladığını dile getirmiştir. Sanal para söz konusu olduğunda ise tüm dünyada blockchain her zaman popülerliğini korumaya devam eder. Tüm borsayı Eurofx’ten takip edebilirsiniz.

Blockchain Neden Tüm Dünyada Yaygınlaştı?

Hızlı ve kazandıran yatırım yöntemlerinden bir tanesi olması nedeniyle blockchain tüm dünyada kısa zaman içerisinde yaygınlaşmıştır. Guangdong ve Shenzhen eyaletlerinde blockchain işletmelerinin %50’sinden fazlası olan Çin’de belirtilen anlamda kurulan firmaların sayısı artmaya başlamıştır. Bu doğrultuda ise ülkede sanal paralara olan talebin fazla olduğunu belirtmek gerekir.

Blockchain Çalışmaları Hız Kazanarak Devam Ediyor!

Blockchain nedir ve nasıl kullanılır diye merak edenler adına sanal para birimlerinin madenciliğinin yapılmasına yardımcı olan bir sistemdir. Çalışmalar ise Çin başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinde devam etmektedir. Ülkede pek çok yatırımcının ya da şirketin kripto para kullanarak yatırımlarını yönettiği, yapılan çalışmalar sonucunda gözler önüne serilmiştir. Bu doğrultuda ise hem Merkez Bankası hem de devlet görevlilerin yeni bir sanal para bulma konusunda harekete geçtiği ifade edilir.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

EuroFX Yeni Giriş Adresi